Uncategorised /

Біографія та історія створення скульптури Мікеланджело “П ‘єта”

Ця стаття належить до вибраних статей Української Вікіпедії. За Бріоном, Томмазо та Вітторія були для Мікеланджело ідеалами чоловічої та жіночої краси відповідно. На могилі сидять три музи — «Скульптура» (автор Валеріо Чолі), «Живопис» та «Архітектура» (автор обох — Джованні Баттіста Лоренці). Портрет-бюст http://mst.nure.ua/index.php/en/for-students Мікеланджело над музами — теж авторства Джованні Баттіста Лоренці, а фреска «Оплакування» (П’єта) — Джованні Батіста Налдіні. У жовтні 1546 року Мікеланджело починає керувати будівництвом Палаццо Фарнезе у Римі. Раби не ввійшли до остаточного варіанту гробниці — і Мікеланджело подарував їх Роберто Строцці.

Історія фігури

Ромен Роллан також згадує «Барджеллівського Адоніса» (Барджелло) та великого «Купідона» (Музей Вікторії й Альберта, Лондон). Олексій Дживелегов вважав, що «Адоніс» — заслабка робота для нього. Відомо, що у цей час П’єтро Торріджано деї Торріджані, який теж був учнем Бертольдо, посварившись із Мікеланджело, ударом в обличчя зламав носову кістку хлопцеві. Незважаючи на жодні перипетії долі, справжнім витвором мистецтва є робота Мікеланджело (“Давид”). Опис статуї – це коротка історія епохи Відродження.

Використання творів та мотивів[ред. | ред. код]

Мікеланджело зображено серед ликів святих церкви Святого Архістратига Михаїла с.Верин Миколаївського району Львівської області. Бажан (підготував видання сонетів Мікеланджело з репродукціями його малярських творів), І. По обидва боки від бюста — барельєфи із трьох переплетених вінків (лавровий, дубовий та оливковий), які символізують собою єдність трьох мистецтв. Схожим на кільця Борромео штампом (із літерою «М» в одному із зовнішніх секторів) сам Мікеланджело позначав вибраний ним мармур. Відомо, що в липні 1544 року Мікеланджело висловив згоду за свій кошт зробити кінну статую Франциска І, якщо той «поверне Флоренції свободу».

Нова сакристія церкви Сан Лоренцо (капела Медічі) складала пару Старої, побудованої Брунеллескі сторіччям раніше; вона залишилася недобудованою через від’їзд Мікеланджело до Рима в 1534 році. Нова сакристія була задумана як меморіальна капела Джуліано Медічі, брата Папи Римського Лева, і Лоренцо, його племінника, які померли молодими. Сам Лев Х помер в 1521 році, і незабаром на папському престолі опинився інший член сім’ї Медічі, папа Климент VII, який активно підтримував цей проєкт. 1502 роком датується замовлення на бронзову статую «Давида», яка була закінчена 1508 року (не збереглася). До 1504 року також були завершені чотири фігури — «Святий Петро», «Святий Августин»[л], «Святий Павло» та «Святий Григорій I»— для вівтаря Пікколоміні у Сієнському соборі. Для цього твору характерне прагнення митця до передачі складних поз і до пластичного трактування форм людського тіла. Центральне місце відведено власне Святому сімейству — Мадонна схилилася управо, щоб узяти/підтримати немовля, яке сидить на коліні Йосипа.

Веб-конференція з Верховним Волхвом РПК Світовитом Пашником на тему: «Українське рідновір’я (язичництво): минуле та сьогодення»

Його роботи оцінили, надходили серйозні замовлення. У віці 24 років Буонарроті створює п ‘єту “Оплакування Христа”, де щиро зображує горе Марії над тілом мертвого Ісуса. Ця робота закріпила його ім ‘я у світі скульптури. 1505 року Папа Юлій II викликає скульптора до Рима і замовляє йому гробницю.

Також було розроблено три власноручні ескізи, останній з яких був вибраний замовниками. У ескізах містився зовнішній вигляд та розріз собору Петра. На стелі Сікстинської капели можна знайти п’ять сивіл пензля Мікеланджело. Великий майстер володів не тільки художнім, але й поетичним даром. Один його вірш говорить про те, наскільки болісним був розпис Сікстинської капели. Працюючи під стелею, він не роззувався місяцями, навіть спав у взутті!

Він був одним зі скульпторів Галікарнаського мавзолею — дива античного світу. Відомою скульптурою Скопаса є «Вакханка», яка передає пластику рухів, характеризується виражальністю та емоційністю композиційного вирішення. На жаль, більшість їх шедеврів дійшла до нас лише у римських копіях.

Цар прицілюється, обмірковує ситуацію, що склалася. Його погляд зосереджений, губи стиснуті, лоб зморщений. Руки у венах, за якими, здається, дійсно тече гаряча кров. У правій долоні герой стиснув камінь, праща перекинута через ліве плече.

Ймовірніше, що гробниця повинна була символізувати триступінчатий підйом від земного життя до вічного. На першому рівні, за планом, мали стояти статуї апостола Павла, Мойсея та пророків, символи двох шляхів досягнення порятунку. Враження довершують не звичайні за композицією тримаршові сходи з напівкруглими сходинками і дуже низькими поручнями Заповнюючи своєю масою більшу частину площі вестибулю, вони накочуються на відвідувача, ніби потік пави. Сікстинський плафон став усеосяжним втіленням Високого Відродження — його гармонійного начала і його конфліктів. Ідеальних людських типів і яскравих характерів, що зливаються з цією ідеальною основою. Окремі частини розпису (“Мідний змій”) передвіщають кризові моменти в недалекому майбутньому — це апофеоз ренесансного духу в пору його вищого підйому. У наступних творах Мікеланджело нам доведеться спостерігати процес неухильного наростання протиріч часу, усвідомлення нездійсненності ренесансних Ідеалів, а надалі — їхню трагічну катастрофу.

Презентація гарно підійде до уроку образотворчого мистецтва. На слайдах ви побачите біографічні відомості про митця, його творчий шлях. Всі права на матеріали, які містить цей сайт, охороняються у відповідності із законодавством України, в тому числі, про авторське право і суміжні права. Використання матерiалiв Gazeta.ua для друкованих видань дозволяється лише з письмової згоди редакції сайту.