Uncategorised /

2020 Наукова та інноваційна діяльність КПІ: тільки факти КПІ ім Ігоря Сікорського

Серед завершених у 2020 році робіт молодих вчених слід відмітити завершену держбюджетну науково-дослідну роботу, що виконувалась на ХТФ під керівництвом Тетяни Жук. Минулого року молодими вченими КПІ виграно два нових проєкти за цим конкурсом, завершено чотири роботи, продовжується виконання трьох. Почала працювати система комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності (ОПІВ), яка передбачає сім кроків на шляху до отримання прибутку від використання нематеріальних активів. Впроваджено систему рейтингування поданих заявок на ОПІВ, яка враховує комерційну привабливість, а також пріоритетність винаходу по відношенню до корисної моделі. Як наслідок, зменшилось патентування корисних моделей, а збільшилось патентування винаходів. Маємо позитивні тенденції щодо збільшення кількості ОПІВ, які мають вищий потенціал комерціалізації. У 2020 році КПІ преміював своїх науковців, які публікувалися у журналах, що індексуються в Scopus і Web of Science з імпакт-фактором не менш ніж 0,5.

Активно розвиваючись, Київський політехнічний інститут став базою розширення та зміцнення мережі вишів Києва, України. У 1923—1933 роках і протягом останніх років на базі факультетів та окремих спеціальностей КПІ було створено декілька інститутів, університетів, академій. З іншого боку, до теперішнього складу університету ввійшли відомі навчальні заклади України. Так у Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації НТУУ «КПІ» офіційною датою створення вважається 1 березня 1919 р. — день затвердження Реввоєнрадою республіки проекту штатів Інженерних курсів з підготовки командного складу Робітничо-селянської Червоної Армії, які в 1937 році стали основою для Київського військового училища зв’язку ім. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». В Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» видається ряд періодичних видань, тематична спрямованість яких відповідає основним напрямам роботи його структурних підрозділів.

Відділу фізико-механічних властивостей надтвердих і композиційних матеріалів Інституту надтвердих матеріалів ім. У вівторок, 3 січня, у США ракета Falcon 9 компанії SpaceX запустила в космос наносупутник PolyITAN-HP-30. Його створили наукові співробітники КПІ імені Ігоря Сікорського, команда до 10 осіб, серед яких — конструктори, програмісти та випробувачі. Завдання супутника — провести науковий експеримент, чи зможуть теплові труби стати основним елементом систем термостабілізації космічних апаратів.

Науково-технічні вісті» – журнал для наукових та технічних спеціалістів водної та суміжною з нею галузей науки і техніки, а також студентів, аспірантів та викладачів ВУЗів. У журналі особлива увага приділяється питанням науково-технічного обґрунтування процесів підготовки води та їх практична реалізація, науковим аспектам проблем якості води та водоочищення. В 2022 році, під час повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну, Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського зіткнувся з новими викликами, які виникли внаслідок конфлікту. Міжнародний науково-технічний журнал https://khersonline.net/lenta/310065-izmeneniya-za-poslednie-10-let-v-igrovoy-industrii.html заснований у 1997 році. Журнал публікує виключно нові результати фундаментальних і прикладних наукових досліджень за тематикою журналу, які не були раніше опубліковані в інших наукових виданнях в Україні або за кордоном.

Проте науковці КПІ не тільки змогли швидко адаптуватися до нових умов і жорстких обмежень, але й суттєво наростити свою наукову активність. Понад те, вчені Світового центру даних з геоінформатики і сталого розвитку КПІ стали національним лідером швидкої і ґрунтовної аналітики й прогнозів. Клесов Олег Іванович— доктор фізико-математичних наук, професор, заслужений працівник освіти України.

наукові вісті кпі

Зараз цей часопис є міжнародним та має назву «Проблеми управління та інформатики». Він перекладається англійською мовою і перевидається у США. Він є автором першої вітчизняної монографії з технічної кібернетики, яка неодноразово перевидавалася за кордоном. У листопаді 2020 року на Міжнародному промисловому форумі спільно з ДНВР представлено експозицію КПІ, оформлену в стилі нового брендбуку. КПІ став єдиним серед ЗВО України, який взяв участь у форумі. Шість міжнародних білатеральних проєктів з Латвією, Литвою, Польщею, Чехією, Китаєм та Індією виконують науковці ХТФ, ІМЗ, ФЕА. За програмою “Горизонт 2020″ активно працювали науковці ІМЗ, ФЕЛ, ІЕЕ.

Виберіть значення для пошуку:

У 2020 році сума приведених публікацій в Scopus/Web of Science та ОЄСР вперше перевищила відповідний показник фахових публікацій. У 2020 році закріплено позитивну динаміку розвитку матеріальної бази за кошти державного замовлення, госпдоговірної тематики та грантів НФДУ. 2020 рік став і роком формування на базі Інноваційної екосистеми КПІ “Sikorsky Challenge” Всеукраїнської інноваційної екосистеми “Sikorsky Challenge”, до якої долучилися 14 університетів та 5 інноваційних кластерів. Дало результати активне впровадження Космічної програми – КПІ визнано рівноправним партнером в реалізації Загальнодержавної космічної програми України. 30 проєктів подано на розгляд до ДКАУ, ведеться активна робота з реалізації проєктів PolyITAN-3-PUT та PolyITAN-12U. Створено Українсько-Китайську лабораторію з дослідження космосу. В редакційну колегію журналу входять провідні вчені та спеціалісти в області водопідготовки та водоочищення, як України, так і інших країн.

Важливим здобутком року минулого стала участь нашого університету в перших конкурсах Національного фонду досліджень України. КПІ став третім у загальному рейтингу і другим серед ЗВО України за обсягами виділеного фінансування. Вже у 2020 році загальна сума фінансування склала 11,8 мільйона, з них 4,3 мільйона – на обладнання.

Наукові вісті НТУУ “КПІ”. № 5. 2017

КПІ презентував проєкт інноваційного бомбосховища CLUST SPACE, яке створюється в центральній бібліотеці. Бомбосховище буде розміщено в підвальному приміщенні площею 600 квадратних метрів. Дизайн-проєкт мультифункціонального укриття розробила студія архітектора Павла Пекера, який має досвід роботи з подібними проєктами в Іраку та Лівії. Університет Шеффілда почав співпрацю з КПІ в рамках якої надає широкий спектр практичної допомоги. КПІ виявив активну підтримку оборони країни.

Організації

Динаміка зростання кількості публікацій, кількості цитувань та індексу Гірша науковців КПІ має сталу тенденцію до зростання. Найважливіше для нас на даному етапі – суттєве нарощування цитування, але не за рахунок самоцитування й штучного накручування, а шляхом опублікування у виданнях, що входять до 1-го і 2-го квартилів. Динаміка чисельності штатних НПП і НП демонструє підвищення якості.

Фото з відкритих джерелУ 1984 році у США видано колективну монографію американських і японських учених з характеристикою та прикладами ефективного застосування МГУА в різноманітних прикладних галузях. Ці міські топоніми з’явилися в історичній місцевості Сирець ще у першій половині XX століття. Вулиця спершу мала назву 440 Нова, а з 1944 року отримала назву Кривоносівська. Працівники та студенти НУ„ЛП“, для входу у формуляр користувача використовуйте Ваш обліковий запис у домені lpnu.ua (Google-вхід).